Úvod  »  NOVINKY


 Rock & All na scéně
31.07.2015

   Včera se v Praze uskutečnila akce, která se sice nazývala tiskovou konferencí, ale ve skutečnosti to byl křest nového hudebního časopisu ROCK & ALL. Redakční radu a většinu dopisovatelů tvoří lidé, kteří donedávna stáli za vydáváním časopisu Rock & Pop. Tam došlo k majetovým změnám a nějakým neshodám, které vyvrcholily odchodem původní redakce a založením nového plátku. Věřím, že se nový časopis ujme, protože osobnosti, které za ním stojí jsou zárukou kvality. I když je nový časopis zaměřený, stejně jako Rock & Pop, na hodně široké spektrum muziky, jsem přesvědčený, že i "jižani" si v něm najdou zajímavé čtení, protože ani southern rock není uzavřenou škatulkou a rozvýjí se, jsa být ovlivňován dalšími hudebnímy žánry a styly ...  Je dobré a příjemné být u toho ...

   Na akci jsem byl společně s Mártym z Rádia Dixie, protože jsme potřebovali domluvit prostor pro propagaci naší hudby a formu další spolupráce. Vše dopadlo na jedničku, takže bychom měli být na stránkách Rock & All vidět. Účasti na akci jsem využil jednak k rozdání naší kompilace českého jižanského rocku Whiskey & Poslední rebel kompetentním lidem, mezi kterými byl i p.Jiří Černý, jeden z nejuznávanějších a nejrespektovanějších hudebních publicistů u nás. Při společném rozhovoru jsem mu připomněl svou 30 let starou příhodu, kdy jsem si od něj půjčil balík anglických hudebních novin a časopisů, abych si mohl ofotit na diáky obrázky pro své tehdejší poslechové pořady ...

Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 První recenze na CD Whiskey & Poslední rebel ...
27.07.2015

   Sweet home přátelé,
tak k nám dorazila první recenze nové české kompilace domácích jižanských kapel Whiskey & Poslední rebel. Pro někoho to může být překvapením, pro jiného ne. Ví se o nás a taky píše ve Francii! Rozhlasový spíkr a hudební novinář Luc Brunot, který ve Francii propaguje southern rock, si naši kompilaci poslechl a napsal o ní toto:

Překlad článku najdete po rozkliknutí odkazu "celý příspěvek".
Dixie s vámi
Dališ

P.S. pokud stále ještě toto CD nemáte a po přečtení recenze zjišťujete, že vám chybí, můžete si o něj napsat. Buď prostřednictvím vzkazníku, nebo přes mailovou adresu v kontaktech. Cena 150,- Kč + poštovné (cca 30,- Kč).

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih... 7.díl, červenec 2015
21.07.2015

     Sweet home přátelé,
v sedmém, červencovém dílu pořadu Hurá na jih, který bude v archivu Rádia Dixie k dispozici od pátku 24.7.2015, si budeme nejdříve s Milanem Milatou povídat o vynikající pražské kapele The Cell a nejrůznějších příhodách a peripetijích, které existenci tohoto souboru provázejí. Jako hudební ukázky zazní písničky z obou řadových alb kapely, jedna dřevní, syrová verze známého hitu The Cell z jejich prvního dema, a jako taková perlička i originální písnička The Cell od Leslie Westa, jejíž název byl předlohou pro vznik názvu kapely,..    Druhá hodina pořadu bude mimořádně věnována kytaristovi The Cell Martinu Endlovi, který ve čtvrtek 16.7.2015 po dlouhém boji podlehl zákeřné nemoci. Pár slov na úvod druhé hodinky řekne Márty, protože já už v té době budu mimo republiku. Jako hudební ukázky by měly zaznít písničky Slow Fingers, což byla Martinova "domovská" kapela před jeho nástupem k The Cell a pak uslyšíte zbytek písniček druhého alba The Cell, Keepi´n On, Rollin ´Hard (2011) na jehož vzniku se Martin Endl podílel. Kdo budete mít chuť a čas, přijďte v pátek 24.7.2015 v 13:15 hodin do Motolského krematoria v Praze, kde bude poslední rozloučení s Martinem Endlem. Já budu bohužel v té době v zahraničí, tak se prosím rozlučte i za mě.

Dixie s Martinem ...  i s vámi ...
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Za Martinem Endlem
16.07.2015

     Ta kurva zubatá už zase nemá dost. Bezohledně si opět sáhla do našich řad ...
Se slzami v očích sedím u compu a píšu krutou zprávu.
     Po dlouhé, těžké a zákeřné nemoci nás dnes opustil skvělý muzikant a kamarád, kytarista a zpěvák The Cell a kapelník, kytarista a zpěvák vlastní kapely Slow Fingers MARTIN ENDL.
     Smekám a děkuji všem, kteří za ním v posledních měsících jezdili a byli mu, v jeho nejtěžších chvílích, na blízku.
     Budeš nám Martine moc chybět...

Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Fotogalerie: Za Martinem Endlem | Odkaz: Klikni

 Whiskey & Fazole už příští víkend
13.07.2015

    Vážení bratři a sestry, southern fans !

    V sobotu se uskuteční 7.ročník festivalu W&F. U této příležitosti, zde bude promítán právě dotvořený, bezmála dvouhodinový dokument věnovaný koncertu Lynyrd Skynyrd v Plzni. 

    Přikládám upoutávku - trailer na něj a vězte, že jsem tomu věnoval 7 dní své dovolené, včetně večerů. Proto bude k máni jen za úplatu a jen v době konání festivalu.  V pondělí (za týden) beznadějně propadne do historie a nebude k máni. Proto žádám všechny, že objednávky beru dopředu mailem do pátku, klidně zašlu příští týden do vašich domovů, nebo bude k máni na sobotním  festivalu. Co se týče avizovaného sobotního programu, vše zůstává beze změn, jen jsme ubrali jednu kapelu - místní Multipak s tím, že jsem se poučil z letošního Mlejna, že 6 kapel musí stačit. Doprovodný program ostatně zaručuje, že se nikdo z přítomných nebude nudit. Je hlášeno opět počasí přes 30 stupňů, takže plavky s sebou, Bartoňka vás svlaží. Nezapomeňte též na LP, CD, kterých se chcete zbavit do ceny 50Kč - dovezte, dáme do frcu.Pejskaři - hafany nenechávejte doma. Možná, že vyhrajete buřtový věnec. Pro vítězné střelce je přichystána cena od masařů z Gurmánu.

   Budu rád, když se sejdeme již ve 12.00 hodin u kulturáku pod kaštanem, kde hodinku zajamujeme, vzpomeneme B.B.Kinga a přidáme novou vzpomínkovou plaketu k Johny Winterovi.
KULDA

P.S. od Dališe
Obsah výše zmíněného DVD najdete po rozkliknutí "Celého příspěvku".
Kdo by si chtěl Kuldovi napsat o výše zmíněné DVD o zájezdu na LS, může na tuto adresu:
kulatiasuchar@centrum.cz

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Fotogalerie: Whiskey & Fazole už příští víkend | Odkaz: Klikni

 SoundtrucK - řecký southern rock poprvé u nás
29.06.2015

V sobotu 27.6.2015 proběhl v Křenovicích (nedaleko Slavkova u Brna) takový menší, ale velice slušný festiválek, Křenovské Bigbít. Hlavnímu pořadateli se podařil kauf pozváním české metalové legendy ARAKAIN, čímž měl zaručeno velké množství fanoušků. Kromě této hlavní hvězdy akce se ale na pódiu měla objevit i řecká southern rocková kapela SoundtrucK, což byl zase pádný argument pro mě, abych do Křenovic vyrazil i já. Se zpěvákem a lídrem kapely Nikosem (Nickem) Melasem si už víc jak dva roky píšu, ale nebyla šance se potkat. Přemluvit bráchu nebyl až takový problém a když se k nám přidal i jeho syn Honza, byla z nás taková malá jižanská minivýprava. Nikoho jiného anonce na tomto webu, ani rubriky "koncerty" na Herald Dixie a Rádiu Dixie k cestě stejným směrem nevybídly. Vaše chyba. Zdá se, že český jižanský národ si svou leností sám sobě kydá hnůj na hlavu a přichází o perly. Kolik z vás nevidělo na koncertech v posledních letech Natchez, Smokey Fingers, Asphalt Horsemen, nebo teď Soundtruck? Já vím, bez toho se dá taky žít, ale ... pak nefňukejte ...  :-)

Soundtruck, z důvodu finanční přijatelnosti, přijeli jen se svými kytarami a další potřebné nádobíčko si vypůjčili od ostatních kapel. Všechno bylo domluveno a tak žádný problém. Pro komunikaci s kapelníkem bylo ideální, že mrská dokonalou češtinou, protože se narodil v Ostravě a do Řecka se jeho rodina vrátila, když mu bylo 12 let. Začínal s heavy metalem, když ale zjistil, že jeho metalové ikony rády poslouchají Lynyrd Skynyrd, Molly Hatchet nebo Blackfoot, našel si tuhle muziku a doslova jí propadl. Dal dohromady kapelu a i když je v jejich hudbě hodně cítit vliv AC/DC a dalších hard & heavy kapel, southern rock JE TAM taky. A to vše dohromady jim zní jak z praku! Ne nadarmo vyhráli v roce 2012 konkurz na předkapelu Lynyrd Skynyrd, když tehdy hráli v Athénách ...  Ke dni koncertu vydali SoundTrucK i své první, eponymní album, které je ještě v některých e-shopech k dostání, ale kapela už své zásoby rozdala a bohužel v Křenovicích neměla nic. Tak snad až letos na podzim, kdy by mělo vyjít nové album ...  Koncert SoundtrucK byl skvělý !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a už s Nickem plánujeme jejich vystoupení v Kolíně ...

Kdyby vám jméno SoundtrucK stále nic neříkalo, tak poslouchejte: tady, tady, nebo tady

... no a kdybyste se chtěli aspoň na několik chvil do Křenovic na koncert SoundtrucK podívat a poslechnout si, jak jim to tehdy hrálo ... rozklikněte odkaz "Celý příspěvek" ... :-)

Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Fotogalerie: SoundtrucK - řecký southern rock poprvé u nás | Odkaz: Klikni

 Novinky ze Severních Čech
29.06.2015

Zatímco Last Rebel Mika Vojnara už nějakou dobu koncertují a Milan Renč obnovuje, po úspěšné rekonvalescenci a rehabilitacích po úrazu, své 1202 Station, Mistr Petr Bultas hlásí, že Petr Bultas Band končí. Pro velkou časovou zaneprázdněnost jednotlivých muzikantů není možné systematicky pracovat a tak nastalo neodvratitelné ...
Přejeme Petrovi, aby jeho další aktivity dělaly radost nejen jemu samotnému, ale i jeho nejbližšíma  kamarádům ...

Sweet home

Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Mlejn 2015 je za námi
24.06.2015

Letošní Mlejn je už za námi a v rubrice "akce klubu" můžete najít něco povídání, jak to tam letos vypadalo. Trochu jsem pozapomněl vyzvednout, že Mlejn už dávno není jenom o hudbě, ale z velké části o setkávání kamarádů a známých, kteří tuhle hudbu mají rádi. Atmosféra, jaká na Mlejně panuje, je neopakovatelná a nepřenositelná jinam. Ani nepřízeň počasí ji nenarušila a Mlejn byl vrcholem letošní domácí southern rockové sezóny.
Tak zase za rok
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih VI
17.06.2015

V Rádiu Dixie jsme udělali několik změn ve formátu vysílání pořadu Hurá na jih ...

První změnou je, že se pořad předtáčí a v okamžiku, kdy na webu Rádia Dixie vychází "bleskovka" s informací o dalším dílu, tento už je připravený k poslechu v podcastu. Přímá aktuální poslouchanost živého vysílání nebyla tak vysoká, aby se tomu mohlo věnovat tolik drahoceného času. Natočeno to všechno je v polovičním čase ...

Druhou změnou pak je to, že pořad Hurá na jih ... už nebude tříhodinový, ale jen dvouhodinový. Opět je to o čase. Tři hodiny poslouchání je, i pro hodně vnímavého a pozorného posluchače, téměř nadlidský výkon. Takto to bude snáze zkousnutelné ...

Takže přátelé, máte před sebou šestý letošní díl pořadu Hurá na jih ...

Tentokrát nás ve studiu navštívili Roman a Libor Kosinovi. V první hodině jsme si povídali o bývalém MBA Bandu, současných Blackies a festivalu Mlejn, jehož 21.ročník bude už tento víkend 20.6.ve Hřmeníně. Ve duhé hodince nejprve uslyšíte dvě raritní písničky pražských The Cell, které byly natočeny pro album Are You Ready (2007) prvním zpěvákem kapely Davidem Gorem, ale na album se nevešly. Pro druhé album Keepin´On, Rollin´Hard (2011) je pak The Cell natočili znovu, ale už se současným zpěvákem Michalem Cermanem. Zbytek času druhé hodiny je pak věnován některým kapelám, které letos vystoupí na Mlejně a můžete to tedy vzít i jako pozvánku na letošní Summer Southern Session.

Příjemný poslech

Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Whiskey & Fazole 2015
15.06.2015

     Zatímco první vrchol letošní letní southern rockové sezóny je za dveřmi, mám na mysli samozřejmě Summer Southern Session Mlejn 2015 (viz předcházenící novinka), další vydařená akcička bude následovat hned po čtyřech týdnech...
     Kulatý Kulda Kulatovič chystá, jak má dobrým zvykem, v Sedlnicích na Novojičínsku, další ročník festivalu Whiskey & Fazole. S touto bohulibou akcí bývá každoročně spojen další průvodní program a tak se potenciální návštěvními mají opět na co těšit ... Detaily si můžete najít buď na webu akce, nebo na přiložených plakátech. Pokud nebudete na dovolených, nebo mimo republiku, naplánujte si cestu do Sedlnic. Nebudete litovat ...
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

1 | | ...